Virág Judit Kortárs Galéria és Aukciósház

TOP 10-es programgazda
Kiemelt partner

A Virág Judit Galéria és Aukciós ház fő profilja a XIX. és XX század kvalitásos magyar festmények és Zsolnay kerámiák forgalmazása, aukciók és kiállítások szervezése. A Galéria évente három aukciót rendez a klasszikus magyar festészet kiemelkedő darabjaiból, valamint Zsolnay kerámiákból. A Kortárs Galériában egyéni és csoportos kiállításokon mutatja be az alkotókat és műveiket az 1960-as évektől napjainkig. A galéria birtokolja a világ egyik legjelentősebb Zsolnay gyűjteményét és kiemelkedő klasszikus-modern magyar festészeti kollekcióval rendelkezik.

Virág Judit Galéria és Aukciósház

Dr. Virág Judit a magyar műtárgypiac meghatározó szereplője, több mint húsz éve dolgozik művészettörténészként és igazságügyi festmény szakértőként a hazai műkereskedelemben. Rendszeresen ad szakvéleményt magyar képek vonatkozásában nemzetközi aukciós házaknak (Dorotheum, az Erste Wiener, a Sotheby’s és a Christie’s aukciós házaknak), gyakran hívják kirendelt bírósági szakértőnek festmények értékbecsléséhez és eredetiségéhez kapcsolódó polgári és peres eljárásokban.

A Virág Judit Galéria és Aukciósház minden általa eladott festmény eredetiségéért felelősséget és garanciát vállal, valamint eredetiség igazolást – attesztet – ad. Valamennyi eladásra kerülő festmény csak alapos, igény esetén más szakértők bevonásával történő vizsgálata után kerül eladásra.

Aukciók

Árveréseinken rendkívül egyszerű vásárolni, akár személyesen, akár telefonon, otthonról.

Miért a Virág Judit Galéria?

  •     Az árverésen az adott műtárgyért a legmagasabb piaci árat éri el
  •     Kiterjedt hazai és nemzetközi ügyfélkör
  •     Kiemelkedő eredmények, aukciós rekord árak
  •     A galéria tartja az abszolút magyar aukciós rekordot
  •     Kitűnő ügyfélkapcsolat
  •     Páratlan tapasztalat a műkereskedelmi piacon
  •     Galériánk munkatársai az eladás során végig segítséget és tájékoztatást nyújtanak

A csapat

  •     Tapasztalt, szakmailag elismert kollégák
  •     Együttműködés az adott terület legjobb szakértőivel
  •     Képzett marketing és PR szakemberek
  •     Professzionális és rutinos árverés vezető

Az aukciókat megelőzően a galéria kiállítóterében az árverésre kerülő művek megtekinthetők az aukciós kiállításon. A galéria kiállítótere Európában is egyedülálló, múzeumi kvalitású, csaknem 400 nm-es területtel bővült, így összesen 1250 négyzetméteres a kiállítótér.

A galéria anyagából rendszeresen nyílnak időszaki kiállítások is.

Értékbecslés

Szeretné tudni, hogy a tulajdonában lévő műtárgy milyen értéket képvisel? Dr. Virág Judit művészettörténész és igazságügyi festményszakértő, valamint a galéria művészettörténészei (link a szakértőkhöz) több évtizedes tapasztalatukkal állnak az Ön rendelkezésére.

Munkatársaink díjmenetesen adnak értékbecslést a galéria profiljába tartozó festményekre.

Ha fotót küld nekünk az eladásra kínált festményről, az alábbiakra lenne szükségünk:

  •     a festmény jól látható fotójára
  •     a szignó fotójára
  •     a festmény méreteire
  •     bármilyen egyéb adatra, amennyiben rendelkezésre áll /kiállítási adatok, raglapok a kép hátán, a festmény története, stb./

Szakértőink előzetes időpont egyeztetést követően, a galériában személyesen is díjmentesen végeznek értékbecslést. Kérjen értékbecslést online rendszerünkön keresztül vagy személyesen galériánkban.

Figyelembe véve az Ön szempontjait, javaslatot teszünk a műtárgy aukciós induló árára, valamint a katalógusban feltüntetett becsértékre is.
Szükség esetén a képet restauráltatjuk, kereteztetjük. Művészettörténészeink elvégzik a szükséges háttérkutatásokat, hogy az Ön műtárgya a legmagasabb áron cserélhessen gazdát.

Fontos:

  •    A galéria csak a profilkörébe tartozó műtárgyakról tud értékbecslést adni.
  •    Fotó alapján a galéria csak hozzávetőleges értéket állapít meg. A tényleges értékbecsléshez és eredetiség meghatározáshoz minden esetben személyes vizsgálat szükséges.

Az árverés előtt szerződést kötünk Önnel. A szerződésben foglalt feltételek szerint értékesítjük a tárgyat, és tájékoztatjuk a díjazásról, amely az aukciósház jutalékát, a biztosítást, a tárolást, a szállítást, az esetleges restaurálást, keretezést, valamint a katalógusban való megjelenést érinti.

Az aukciót követően értesítjük, hogy milyen leütési árat ért el az Ön által beadott tétel. 14 munkanappal az árverést követően kezdjük meg a kifizetést a beadók részére, az aukciós jutalékot, valamint az esetlegesen felmerülő restaurálási költséget a leütési árból vonjuk le.

Találatok száma: 3
Virág Judit Galéria programok 2024. Kiállítások, aukciók, művészeti események

Virág Judit Galéria programok 2024. Kiállítások, aukciók, művészeti események 2024.04.29. (hétfő) - 2024.05.12. (vasárnap)

Aukciós kiállítás

A Virág Judit Galéria és Aukciósház fő profilja a 19-20-21. századi magyar festmények, szobrok, valamint a historikus és szecessziós Zsolnay és Gorka Géza kerámiák forgalmazása, bemutatása. Reprezentatív kiállítótermeiben tematikus, exkluzív kiállítások várják a látogatókat, gyűjtőket. A galéria ...

Regisztráció
Kiemelt ajánlat
Kortárs Aukció 2024. Háború utáni és kortárs  művek aukciója a Virág Judit Galériában

Kortárs Aukció 2024. Háború utáni és kortárs művek aukciója a Virág Judit Galériában 2024. május 13. (hétfő)

Szeretettel meghívjuk a Virág Judit Galéria 14. kortárs művek aukciójára! A Virág Judit Galéria vár minden érdeklődőt az aukciót megelőző kiállításra is!

Kiemelt ajánlat
Aukció Budapest 2024. Tavaszi aukció a Virág Judit Galériában

Aukció Budapest 2024. Tavaszi aukció a Virág Judit Galériában 2024. május 13. (hétfő) 18:00

75. Tavaszi aukció

A Virág Judit Galéria május 13-án tartja 75. Tavaszi aukcióját a 19. és 20. századi festészet kiemelkedő alkotásaiból a Budapesti Kongresszusi Központban. Másnap, május 14-én a közönség a kortárs művekre licitálhat. Mindkét aukció anyagát a közönség április 29-től május 12-ig ingyenesen megtekintheti ...

Kiemelt ajánlat
Találatok száma: 1
Aukciós kiállítás a Virág Judit Galériában 2024. A 14. Kortárs Aukció, 75. Tavaszi Aukció kiállítása

Aukciós kiállítás a Virág Judit Galériában 2024. A 14. Kortárs Aukció, 75. Tavaszi Aukció kiállítása 2024. május 2. (csütörtök) - 2024. május 13. (hétfő)

75. Tavaszi Aukció - Aukciós kiállítás

A Virág Judit Galéria május 13-án tartja 75. Tavaszi aukcióját a 19. és 20. századi festészet kiemelkedő alkotásaiból a Budapest Kongresszusi Központban. Másnap, május 14-én a közönség a kortárs művekre licitálhat. Mindkét aukció anyagát a közönség április 29-től május 12-ig ingyenesen megtekintheti ...

Kiemelt ajánlat
Találatok száma: 190
Asztalfoglalás, bejelentkezés közvetlenül a vendéglátóhelyek elérhetőségein!

SOLID Budapest

SOLID Budapest

A SOLID-ban a boroké a főszerep, és a válogatott tételek között dominálnak a natúr és biodinamikus borok. A borbár ad helyet a Hotel Rum a la carte reggelijének is minden nap reggel 7 és 12 óra között. A hosszú nyitvatartás és a különleges reggeli fogások akár egy kiadós brunch-ra is lehetőséget ...

Salaam Bombay Indiai Étterem Budapest

Indiai alapanyagok egy csipetnyi európai hagyománnyal. Utánozhatatlan indiai atmoszféra a régiók legkiválóbb ízeivel és fogásaival. Kóstold meg Észak- és Dél-India csirke, bárány és tengeri étel specialitásait, a tandoori ételkülönlegességeket, vagy válassz vegetáriánus ételeink közül!

Smúz Café Budapest

Smúz Café Budapest

A Smúzban csak minőségi kávét kaphatsz. Egyszerű, ötletes bisztrószerű konyha van. Remek, minőségi, friss alapanyagokból, hortobágyi húsokból, sok biozöldséggel, salátával készítjük a könnyed és korszerű fogásokat. Cukrászaink a legjobb alapanyagokból dolgoznak, francia vajjal, belga csokoládéval, ...

Sophisto Champagne Bar & Restaurant Budapest

Mesés helyen található a Sophisto bár, ahol az elképesztő pezsgőválaszték mellett olyan izgalmas ételeket kóstolhat, mint a kacsamájas zserbó vagy a körtés rizottó. A Sophisto nevében nem véletlen szerepel a „Champagne Bar”, itt megtudhatod, mi a különbség a prosecco, a champagne, a pezsgő és a cava ...

Spoon The Boat Étterem Budapest

Spoon - the boat, a rendezvényhajó. A Lánchíd lábánál a Budai Várral szemben a Dunán. Télen 3 különböző hangulatú teremmel, nyáron még 2 terasszal, 3 konyhával, 1600m2-en, 5 bárpulttal szinte minden igénynek megfelelő szolgáltatást biztosítanak. A konyha magyar és európai alapokon nyugvó ízeket ...

Starbucks Bazilika

Starbucks Bazilika

A Starbucks Bazilika hétfőtől vasárnapig várja azokat, akik nem tudják elképzelni a napjukat kávé nélkül.

Starbucks Fashion Street

Starbucks Fashion Street

A Starbucks Fashion Street hétfőtől vasárnapig várja azokat, akik nem tudják elképzelni a napjukat kávé nélkül.

Szeráj Török Étterem Budapest

Szeráj Török Étterem Budapest

A Szeráj Török Étterem a Vígszínháznál, a Szent István körúton várja vendégeit a hét minden napján, török ételkülönlegességekkel.

Szimply Étterem Budapest

Szimply Étterem Budapest

Reggeliző és brunch étterem. Finom ételek, remek kávé, növények, biztonságosan elszeparált asztalok. Gyertek és élvezzétek a Szimply hangulatot a teraszon is.

Tapassio Étterem Budapest

Tapassio Étterem Budapest

A spanyol tapasok iránti szenvedélyünk vezetett minket, mikor megszületett a Tapassio, mely ellentétben a megszokott spanyol éttermekkel magyar, olasz és más mediterrán ételeket is tapasként kínál. A mediterrán gasztronómiában mindig fontos szerepe volt a kóstoló méretű ételeknek és azok közös ...

   1 ... 14 15 16 17 18 19
Kapcsolódó témák:

Kiemelt ajánlatok

Virág Judit Galéria programok 2024. Kiállítások, aukciók, művészeti események Virág Judit Galéria programok 2024. Kiállítások, aukciók, művészeti események
  • Budapest
  • V. kerület
2024.04.29. (hétfő) - 2024.05.12. (vasárnap)
Aukciós kiállítás a Virág Judit Galériában 2024. A 14. Kortárs Aukció, 75. Tavaszi Aukció kiállítása Aukciós kiállítás a Virág Judit Galériában 2024. A 14. Kortárs Aukció, 75. Tavaszi Aukció kiállítása
  • Budapest
  • V. kerület
2024. május 2. (csütörtök) - 2024. május 13. (hétfő)

Országos eseménynaptár

KeSzeCsüSzoVa
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Megadott intervallumban:
-tól
-ig